ObecOstrov

Čo potrebujete vyhľadať?

Trnavská vodárenská spoločnosť predlžuje generálny pardon

Trnavská vodárenská spoločnosť predlžuje generálny pardon 1

TAVOS, a. s. oznamuje, že vzhľadom k pandemickým obmedzeniam predlžuje lehotu na podanie generálneho pardonu v období od 1. novembra 2020 do 30. júna 2021 - umožňujeme, aby si obyvatelia oficiálne zlegalizovali napojenie na vodovodné a kanalizačné prípojky.

Trnavská vodárenská spoločnosť predlžuje generálny pardon

TAVOS, a. s. oznamuje, že vzhľadom k pandemickým obmedzeniam predlžuje lehotu na podanie generálneho pardonu v období od 1. novembra 2020 do 30. júna 2021 - umožňujeme, aby si obyvatelia oficiálne zlegalizovali napojenie na vodovodné a kanalizačné prípojky.

Cieľom akcie, ktorá prebieha od 1. novembra 2020 do 30. júna 2021, je zrušiť čiernych odberateľov vody a čiernych producentov odpadových vôd.

TAVOS, a. s. zaviedol 1. novembra 2020 tzv. generálny pardon a trvá do 30. júna 2021. O jeho udelení a predĺžení rozhodlo predstavenstvo TAVOS, a. s., pričom cieľom akcie je zrušiť čiernych odberateľov vody či neoprávnených producentov odpadových vôd.

TAVOS, a. s. upozorňuje, že uvedená akcia nie je represívna a je založená na dobrovoľnosti. Chce dať možnosť potenciálnym zákazníkom, ktorí nemajú podpísanú zmluvu, ale napriek tomu odoberajú vodu, respektíve produkujú odpadové vody, aby sa prihlásili, a aby tak zlegalizovali ich „čierny“ odber vody, či napojenie na verejnú kanalizáciu.

TAVOS, a. s. pri akcii zaručuje anonymitu. V praxi to teda znamená, že sa pri prihlasovaní nebude dať identifikovať, či ide o nového zákazníka alebo čierneho odberateľa, ktorý chce odber pitnej vody zlegalizovať.

Záujemcovia o prihlásenie sa nájdu tlačivo na internetovej stránke spoločnosti: www.tavos.sk, pričom prípadné ďalšie potrebné informácie získajú v zákazníckych centrách. Po prihlásení sa uzatvorí TAVOS, a. s. so záujemcom štandardnú zmluvu o dodávke pitnej vody alebo o odvádzaní odpadových vôd ako s kýmkoľvek iným, a to bez toho, že by bol nejako finančne postihnutý.

Po tejto predĺženej akcii (teda po 30. júni 2021) bude nasledovať represívna akcia s pracovným názvom „TAVOS bez čiernych odberov.“ Pôjde o nekompromisnú akciu zameranú na odhaľovanie čiernych odberateľov a producentov odpadových vôd. Po zistení neoprávneného odberu vody či napojenia sa na verejnú kanalizáciu bude TAVOS, a. s. voči takýmto osobám uplatňovať nielen nároky podľa zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov, ale bude sa obracať aj na orgány činné v trestnom konaní s trestnými oznámeniami pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže podľa § 212 ods. 1 písm. f) zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona v znení neskorších predpisov, podľa ktorého hrozí za krádež veci, ktorej odber podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu trest odňatia slobody až na dva roky.

Dátum vloženia: 27. 3. 2021 7:42
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 4. 2021 7:53
Autor:

Udalosti

Sviatok

Meniny má Ľubomír, Hypolit, Kasián, Kasius, Belinda

Zajtra má meniny Mojmír, Eusébius, Mojtech, Eusébia

Po Ut St Št Pia So Ne

Mikroregión nad Holeškou

ZMO

mobec.sk/ostrov

cintorín

obec Ostrov

Obec Ostrov

Obec Ostrov leží približne 6 km severozápadne od mesta Piešťany. Žije tu približne 1 200 obyvateľov. Katastrom preteká Dudváh.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1113 pod názvom Stro. V roku 1974 bola k Ostrovu pripojená obec Malé Orvište, prvýkrát spomínané v roku 1113 ako Rivvis. V rokoch 1980 – 1991 bolo súčasťou Ostrova Veľké Orvište av rokoch 1980 – 1993 Bašovce.

V obci je rímskokatolícky barokový kostol svätého Imricha z roku 1804 a kaplnka Panny Márie Sedembolestnej z roku 1810.